01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Юридичні аспекти передачі прав власності на нерухомість

Нерухоме майно – це певний об’єкт, що розташований на ділянці землі, його переміщення неможливе без змін його призначення, а також знецінення, згідно з українським законодавством. Земельна ділянка також є нерухомістю, але ставитися до іншої групи об’єктів. Іноді необхідний перехід прав власності від одного власника до іншого. Перед початком переходу варто звернутися за консультацією до компанії КБТІ. Фахівці допоможуть розібратися в нюансах, підкажуть, які документи потрібні.

Специфіка переходу прав власності при купівлі-продажу

Договори, що стосуються зміни, купівлі-продажу, передачі об’єктів нерухомості для виплати оренди в обов’язковому порядку повинні завірятися у нотаріуса, проходити державну реєстрацію. Коли договір проходить держреєстрацію, він вважається укладеним. Інший український закон стверджує, що одержувач може використовувати право власності з початку процедури, якщо договір відчуження нерухомості підлягає держреєстрації. Ця умова вважається імперативною нормою, можливості обговорити передачу прав власності в учасників угоди немає.

Для отримання прав власності на державне майно потрібно:

  • посвідчення у нотаріуса;
  • проходження держреєстрації;
  • виплата повної вартості за об’єкт приватизації та ділянку землі.

Момент набуття права власності відбувається після державної реєстрації договору купівлі-продажу, обміну або передачі об’єкта під виплату ренти. Для договорів з орендою житлових об’єктів з викупом цей момент відбувається після виплати останнього платежу.

Правом власності займається не нотаріус, а компанія КБТІ. Сама процедура передачі прав пов’язана з держреєстрацією, яка є доказом визнання і підтвердження факту виникнення прав державою. В результаті одержувач забезпечує юридичний захист.

Специфіка переходу прав власності при даруванні або пожертвування

За цивільним кодексом, договору пожертви або дарування є безоплатними. Але сама передача нерухомості потребує завіренні у нотаріуса. Держреєстрація в цьому випадку не обов’язкова.

Права власності обдаровуваний отримує безпосередньо після прийняття нерухомості. Підтвердження – отримання документів, що встановлюють права, або ключів. Краще зробити оформлення факту прийняття подарунка або пожертвування через акт приймання-передачі. У документі важливо зафіксувати те, що разом з нерухомістю отримує обдарований. Датою передачі прав власності є дата підписання акта.

Заявка