01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Які документи засвідчують ваше право власності на житло або нерухомість?

Нерідко при оформленні певних документів або при необхідності продати / здати нерухомість в оренду від власника потрібне підтвердження його права на майно. Давайте розберемося, які документи підтверджують право власності на нерухомість.

Таких документів існує чимало, розрізняються вони за типом і способу придбання майна. І перед укладенням будь-якої угоди ви обов’язково повинні упевнитися, що власник майна має на нього законне право, а його документи відповідають встановленим правилам і не несуть в собі порушень або помилок.

Одним з головних правовстановлюючих документів виступає Витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно. До 2016 року діяли паперові Свідоцтва, але тепер їх повністю замінив електронний документообіг, і замість нього ви отримуєте на руки Витяг (українською мовою – Витяг).

До інших документів, які встановлюють ваші права на володіння нерухомістю відносяться:

  • Свідоцтво про право на спадщину.
  • Свідоцтво про придбання нерухомості на аукціоні.
  • Свідоцтво про приватизацію майна з відповідним Розпорядженням органу приватизації.
  • Свідоцтво про право власності на частку нерухомості, нажитий спільно в шлюбі.

Крім свідчень аналогічну силу мають договору купівлі / продажу, ренти, довічного утримання, іпотеки або дарування. І до цієї ж категорії документів, що встановлюють право на майно, відносяться рішення суду і державні акти на землю.

Всі документи не є юридичним доказом самі по собі. Набрання ними чинності настає після реєстрації угоди і договору у нотаріуса. І там же в нотаріальній конторі ви можете отримати Витяг з реєстру. Після цього ви повністю вступаєте в права володіння нерухомістю і можете проводити з нею будь-які операції в рамках закону.

Заявка