01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Як зробити перепланування в однокімнатній квартирі: поради експертів КБТІ

Мало хто задоволений купленим житлом на всі 100%. Особливо це стосується однокімнатних квартир. І вже точно така ситуація не рідкість для тих, хто купує нерухомість на ринку вторинного житла.
Найчастіше переобладнання квартири покликане оптимізувати корисну площу, зробити її комфортною для проживання. Але будь-які зміни в плануванні необхідно правильно задокументувати, адже є ризик порушити загальну конструкцію будинку, а частина перепланувань просто заборонена законом.

Які варіанти перепланування однокімнатних квартир найбільш поширені?

  • Перепланування з «однушки» в «двушку»: якщо площа квартири досить велика, її можна розмежувати перегородками на дві окремі кімнати.
  • Перепланування «хрущовок»: якщо вам довелося купити однокімнатну квартиру в типовому будинку «хрущовської» забудови, перепланування швидше за все знадобиться, оскільки ергономіка і зручність – це явно не про такі квартири. У них нерідко об’єднують кімнати з балконами, переносять Перестенко, щоб зробити житло хоча б трохи комфортніше.
  • Перепланування в студію: модне рішення, при якому всі внутрішні перегородки крім санвузла прибираються зовсім. Простір виходить більше, а вже розділити його на зони можна і без стін.

Але будь-яке перепланування необхідно погоджувати в БТІ і проводити роботи по її здійсненню тільки на підставі дозволу. А воно видається тільки, якщо ви дотримуєтеся основних правил при проведенні робіт:

  • Стіни та перегородки можна зносити тільки, якщо вони не виступають носять в конструкції будівлі.
  • Підлоги можна змінювати тільки в разі, якщо зберігається їх форма і структура.
  • Комунікації по можливості краще не переносити або ж погоджувати їх перенесення з відповідними комунальними службами.
  • Опалення не можна виносити за межі житлової площі – на балкони або в комори.
  • Змінювати вентиляційні системи практично не дозволяється.
  • Зовнішні стіни не підлягають реконструкції або перепланування.

Крім того, рішення про дозвіл залежать від поточного законодавства, а воно регулярно змінюється. Тому набагато простіше довірити документальне оформлення вашої майбутньої перепланування професіоналам. У КБТІ ви можете отримати готовий проект, схвалений і погоджений у всіх інстанціях, і приступити до перепланування вашого житла, щоб перетворити його в квартиру вашої мрії.

Заявка