01033, м. Київ, вул. Жилянська, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com

Що робити з самобудом? Поради та пропозиції

Так уже склалося, що тема самобудів дуже актуальна для українців. А суперечності в законодавстві роблять це питання не тільки гостроактуальними, але ще й досить суперечливим. Навіть після введення в 2017 році нових вимог до самобудам, питання залишаються.

Що таке самовільне будівництво?

Для початку визначимося з поняттям «самобуду». Сьогодні під ним розуміють будь-який зведений об’єкт, який не потрапляє під нормативи законодавства. Також самобуд – це будь-яка споруда, на яке не поширюються дозволу. Це може бути прибудований балкон, самовільна прибудова на присадибній ділянці, тамбур або прибудова для ведення господарської діяльності.

В цілому ж, самобуд зустрічається повсюдно. І по всій країні – таких споруд більше півмільйона.

Хто може заробити штраф через несанкціоновані будівель?

  • Ті, хто в цілому не знає специфіку реєстрації нового об’єкта.
  • Ті, хто не зміг здійснити узаконення в повному обсязі.
  • Ті, хто в цілому не захотів легалізувати процедуру будівництва і вважав за краще залишити свій об’єкт в незаконному вигляді.

Які ж штрафи чекають громадян за самовільне будівництво?

  • Якщо ви зведе гараж, дачний будиночок, сарай або іншу малу архітектурну форму, максимальна сума штрафів складе 640 тисяч гривень.
  • Якщо ж ваш самобуд вище 4 поверхів, а також складається з декількох квартир – штрафи можуть досягати 480 мільйонів! Ну а якщо ви наважитеся звести цілий завод, великий житловий об’єкт – це вам буде коштувати більше 480 мільйонів гривень.
  • Також все залежить від стадії будівництва: початкова стадія обійдеться вам дешевше, а ось готовий об’єкт вам буде коштувати дорожче. Втім, якщо ви відмовитеся легалізувати свою новозбудовану власність, її просто знесуть, а витрати покладуть на вас.

Як же надходити в такому випадку?

Визначте категорію, під яку потрапляє ваш самобуд. Потім – замовте експертизу БТІ з наданням техотчёта. Потім вам необхідно підготувати пакет документів ДАБК, усунути недоліки, які вам виявлять в БТІ, а також зареєструвати декларацію про готовність об’єкта.

Відмовити вам можуть – поки наше законодавство не ідеально, і причиною для відмови може стати навіть неправильне завірення документів. Також важливо правильно заповнити реєстраційну декларацію, адже це – друга за популярністю причина відмови.

Заявка