01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Розділ майна при розлученні: як поділити нерухомість з виділенням натуральної частини

На жаль, нерідко навіть самий люблячий союз не проходить випробування і розпадається. У випадку з офіційно укладеним шлюбом, процес його розірвання пов’язаний не тільки з припиненням прав і зобов’язань подружжя, а й з розділом майна. Але якщо особисті речі зазвичай поділити не складає труднощів, то розділ нерухомості – процедура непроста, адже нерідко з одного об’єкта потрібно зробити кілька, щоб задовольнити всі сторони справи. Але фахівці з КБТІ допоможуть вам в цьому швидко і кваліфіковано.

Особливості подiлу нерухомості при розлученні

Перше, що повинні знати боку, які планують розділ майна – це те, що процес розподілу зобов’язаний повністю відповідати нормам законів України. Так, якщо ви хочете поділити приватний будинок, ви зобов’язані бути власниками і того земельної ділянки, на якому він побудований. Приймати рішення про можливість поділу об’єкта нерухомості на окремі частини приймає спеціальна комісія. Якщо розділити об’єкт неможливо, суд повинен переглянути рішення про розподіл.

Сама процедура подiлу з виділенням натуральних часткою відбувається в кілька кроків.

  1. Звернення до нотаріальної контори. Всі власники діленого майна повинні відвідати нотаріуса і укласти договір розділу із зазначенням часткою, покладених кожному власнику.
  2. Одночасно з укладанням договору потрібно звернутися в бюро технічної інвентаризації – приватна або державна – і подати запит на експертний висновок про можливість поділу об’єкта з виділенням натуральних часткою.
  3. Нерідко для поділу житла потрібно провести перепланування і сповістити про це ДАБІ.
  4. Потім у нотаріуса складається ще один договір – про виділення натуральних часткою учасникам договору.
  5. Одночасно потрібно проводити аналогічний розділ і земельної ділянки.

На перший погляд, процедура подiлу не виглядає складною. Але це стосується тільки полюбовних угод, коли при розлученні сторони не мають один до одного претензій. Якщо ж ситуація спірна, і подружжя не може дійти згоди з приводу розміру часток, порядку їх виділення або прав на майно, процес може істотно затягнутися. Проконсультуйтеся з нашими фахівцями, щоб пройти процедуру розділу без втрат і витрачених нервів.

Заявка