01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Ринкова вартість нерухомості. Як розрахувати?

Ринкова вартість визначається професіоналами. Але іноді необхідно встановити вартість на нерухомість, яку неможливо оцінити.

«Ринкова вартість» і «ціна»

Ціна – це та сума, яку встановлює продавець за надання послуги або товару. Вартість – це значення, яке визначає цінність цього товару в грошовому еквіваленті. Тому, ринкова вартість – це ціна, що встановлюється таким чином, щоб вона влаштовувала і покупця і продавця.

Поняття «справедливої» і ринкової вартості

Справедлива вартість залежить від собівартості матеріалів, індексу цін та іншого. Вона визначає всі відомості про товар і його особливості. Це закрита інформація для суб’єктів ринку. Тому і з’являється різниця у вартості: товари або переоцінені, або недооцінені. Від цього залежить ринкова вартість. Вона або вище, або нижче справедливої.

Розрахунок ринкової вартості

Ринкова вартість може визначатися різними способами. Існує три основні підходи до її розрахунку.

  1. Порівняльний. Він базується на співвідношенні цін на подібні товари.
  2. Прибутковий. Ринкова вартість визначається за допомогою тих фінансів, які може принести ділянку господареві. Зазвичай так оцінюється нерухомість професіоналами. До неї відносяться офісні приміщення, заправки, готелі, торгові центри.
  3. Витратний. Він заснований на витратах від отримання прав на землю, будівництво об’єкта, ремонт та його утримання. Тому іноді неможливо встановити ринкову вартість об’єкта.

Міжнародні стандарти оцінки

Міжнародні стандарти оцінки диктують своє визначення ринкової вартості. Згідно з ним, це позначена сума грошей, за яку обмінюються покупець і продавець. В результаті обміну проводиться маркетинг зі складанням угоди. Про це говорять і стандарти оцінки Європи.

Заявка