01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Подiл частки при розлученні в квартирі без приватизації

Від розлучення, на жаль, не застраховані навіть найміцніші сім’ї. Крім того, що процес розірвання шлюбу сам по собі – нелегке заняття, що викликає стрес. Так ще й супроводжується він розділом майна. Але якщо з спільно нажитим добром зазвичай проблем не виникає, то поділ нерухомості перетворюється в тривалий і клопітка справа. А якщо квартира ще й не приватизована, ситуація ускладнюється.

Київське Бюро Технічної Iнвентаризації дасть вам кілька практичних порад, як розділити неприватизовану квартиру.

Почнемо з того, що приватизація – це процедура переведення державної власності у приватну. Раніше все житло, що отримується нашими громадянами, за замовчуванням було власністю держави (СРСР). У 90-х роках минулого століття почався процес інвентаризації, після чого ті, хто проживав в квартирі довгі роки, зміг отримати всі права власника. На жаль, такою можливістю скористалися не всі, і сьогодні все ще нерідкі випадки, коли колишнє подружжя хочуть розділити майно, яке залишилося неприватизованою.

Згідно із законом, без попередньої приватизації розділити квартиру при розлученні можна тільки судовим порядком. При цьому, бувають і рішення такого плану, що вже розведеним подружжю відводиться своя територія в квартирі, але проживати вони залишаються на одній житлоплощі.

Більш оптимальним варіантом представляється такою: за рішенням суду, один з подружжя виписується з квартири і переїжджає в інше житло. Квартира залишається у власності залишився чоловіка, який зобов’язаний виплатити відступив свої права на нерухомість компенсацію, в розмірі, встановленому судом.

Є й такий варіант, коли під час розподілу майна сторони діють полюбовно: один з подружжя отримує квартиру, а другий – інше майно, наприклад, дачу, садовий ділянку або автомобіль. При цьому, дружину, який отримав дешевшу частку також належить виплата компенсації у розмірі різниці між вартістю квартири та іншого майна.

Набагато простіше провести розділ вже приватизованого житла: його можна розміняти, продати …

При оформленні приватизації не забувайте про те, що її учасниками стають всі члени сім’ї, включаючи дітей. Під час поділу приватизованої квартири частка дітей залишається у власності того з батьків, з яким вони будуть проживати.

Заявка