01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Податок на нерухомість: що чекає власників в 2020?

Ідея податку на нерухомість витає в повітрі вже не перший рік. І в цей раз вони стали предметом розгляду депутатів ВР: на їхню думку, необхідно зрівняти в обов’язках власників об’єктів нерухомості з землевласниками, які платять податок на землю.

Для розрахунку податку на нерухомість сьогодні використовуються три базових параметри: квадратура об’єкта, який підлягає оподаткуванню, податкова ставка, яку встановлює місцеве самоврядування, а також мінімальна зарплата в Україні.

Цей підхід має свої недоліки: через те, що параметри для розрахунку податку не враховують тип житлового фонду, стан нерухомості, її розташування, він зрівнює в розмірах податку власників звичайної квартири в будинку старої споруди в спальному районі і володарів новозбудованої житлової площі в елітному районі . Якщо площі двох наведених в прикладі об’єктів збігаються, то і розмір податку їх власники будуть платити однаковий. А це неправильно, адже і собівартість таких об’єктів, і їх привабливість будуть кардинально різними.

Ще одне спірне питання – це розмір податкової ставки. Її встановлюють органи місцевої влади в кожному регіоні. І для Заходу і Півдня вона різниться досить суттєво. Загальна тільки одне: податкова ставка не повинна перевищувати 1,5%.

В результаті загальна формула податку на нерухомість виглядає так: квадратура об’єкта х на процентну ставку х на мінімальну зарплату. На об’єкти великої площі (більше 500 кв.м. для приватного будинку і 300 кв.м. для квартири) встановлюється додаткова ставка в розмірі 25000 грн на рік з одного об’єкта.

А ось податок на землю розраховується зовсім інакше: в ньому врахована оціночна вартість ділянки, його призначення. Це дозволяє набагато точніше розрахувати податкове навантаження.

Цей, більш диференційований підхід, депутати розглядають в якості зразка для створення законодавчої бази для сплати податку на нерухомість. Платити його будуть всі власники нерухомості на території України, будь то юридичні особи, громадяни країни або місцеві резиденти з іншим громадянством.

Заявка