01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Переведення житлового фонду в нежитловий в Україні: як і навіщо?

Вам напевно зустрічалися вітрини магазинів, розміщених на перших поверхах житлових будинків? Це рішення обґрунтоване тим, що кожному бізнесу необхідно приміщення, в якому буде організований офіс, магазин, представництво. І в даному випадку використовувати звичайну квартиру без попереднього переведення її в нежитловий фонд – незаконно.

Один з найпростіших способів уникнути цього – покупка спочатку приміщення в нежитловому фонді. Але нерідко це проблематично, особливо, якщо важлива територіальна прив’язка до певного району, а то і кварталу. Особливо це стосується спальних районів. У той же час, новобудови нерідко спочатку закладають в проект нежитлове призначення перших поверхів, щоб потім здавати або продавати їх в якості комерційної нерухомості. Але такий варіант коштує недешево, на відміну від житлових приміщень, які можна перевести в нежитловий фонд.

Отже, якщо ви не можете знайти відповідне приміщення під комерційну нерухомість в нежитловому фонді, варто використовувати ресурс житлового! Для цього досить зробити перепланування і вивести об’єкт в нежитловий фонд.

До речі, важливий момент: такий переклад особливо вигідний для власників невеликих квартир: продати маленьку по площі квартиру, виведену в нежитловий фонд, можна не тільки дуже швидко (попит на них високий), а й набагато вигідніше, ніж житлову нерухомість тієї ж площі.

Особливо затребувані такі приміщення серед власників малого бізнесу: салонів краси, кав’ярень, банківських відділень, аптек і невеликих магазинів. Деякі власники перебудовують свої квартири і здають їх під комерційні об’єкти без виведення в нежитловий фонд. Але ми настійно не рекомендуємо йти на подібний ризик, оскільки такі махінації незаконні і тягнуть за собою відповідальність, а також є шанс нарватися на шахраїв, які зазвичай шукають подібних власників для розміщення нелегального або протизаконного бізнесу.

Набагато простіше пройти всю процедуру підготовки квартири до здачі або продажу в якості нежитлового приміщення:

  • Здійснити перепланування.
  • Оформити переклад в нежитловий фонд.
  • Отримати новий технічний паспорт.
  • Оформити офіційний договір оренди або купівлі-продажу нежитлової нерухомості.
  • Всі ці етапи ви з легкістю пройдете разом з компанією КБТІ.

Заявка