01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Переоформлення права власності на квартиру: особливості процедури

Законодавство нашої країни передбачає обов’язкову процедуру узаконення житлоплощі. Інакше проводити з нею будь-які операції просто неможливо. Навіть договір купівлі-продажу без узаконення буде простий папером, і продавати або переобладнати житло тільки на його підставі ви просто не зможете.

Разом з тим, сьогодні узаконити квартиру стало набагато простіше: після вступу в силу нового закону в 2013 році тепер не потрібно вирушати в БТІ і реєструвати житло там. Замість цього, досить звернутися до уповноваженого фахівця (це може бути, як нотаріус, так і реєстратор) – і він проведе процедуру узаконення нерухомості в Укрдержреєстрі.

Що потрібно для того, щоб реєстратор або нотаріус змогли узаконити вашу нерухомість?

  • Ваші документи, що засвідчують особу (паспорт, код платника податків).
  • Документи, що підтверджують право власності на квартиру (договір купівлі-продажу, дарча, заповіт, приватизаційний акт).
  • Технiчний паспорт житла.
  • Акт оцінки фахівцем.

Для свіжозбудовану житла також може стати в нагоді довідка з кооперативу або від компанії-забудовника про внесення вами пайових або інвестиційних внесків.

Також від забудовника для реєстрації в Укрдержреєстрі будуть потрібні:

  • Документи, що визначають права використання земельної ділянки, на якій побудований будинок.
  • Акт здачі будинку в експлуатацію.
  • Списки інвесторів і мешканців будинку.
  • Довідка про присвоєння адреси.

При реєстрації на вашу житлоплощу виїжджає кадастровий інженер, який звіряє дані техпаспорта з реальними параметрами квартири, і після складання акту ви можете передавати документи в Укрдержреєстр.
Всі ці документи ви можете спробувати зібрати самостійно. Але набагато простіше і зручніше скористатися послугами фахівця, який точно знає, який пакет документів знадобиться в вашому конкретному випадку. У КБТІ ми швидко проведемо для вас процедуру узаконення вашої квартири, щоб ви змогли в повній мірі розпоряджатися своїм житлом.

Заявка