01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Особливості оформлення права на квартиру в Україні

Щоб отримати право на нерухомість, будь то угода купівлі-продажу, спадкування або інші варіанти, необхідно узаконити це право відповідно до регламентованих законодавством процедурами. Без цього подальші дії по відношенню до житла будуть неможливі.

Один тільки договір купівлі-продажу або свідоцтво про спадщину не є підставою для того, щоб назвати вас власником. Для цього потрібна обов’язкова реєстрація.

Перш головним органом, відповідальним за ведення реєстрів нерухомого майна в Україні, було «Бюро технічної інвентаризації»: саме в ньому необхідно було зареєструвати квартиру. Сьогодні на зміну БТІ прийшов Укрдержреєстр. Право реєструвати в ньому нерухоме майно мають право як державні реєстратори, так і приватні нотаріальні контори або нотаріуси.

В цілому, процедура реєстрації права власності на квартиру стала простіше. Для її проведення необхідний мінімальний пакет документів:

  1. Паспорт або інший документ, що підтверджує вашу особистість.
  2. Документи, які підтверджують правомочність ваших прав на нерухомість (договір купівлі-продажу, заповіт, документи, що підтверджують право спадкування, дарча і т. Д.).
  3. Техпаспорт на квартиру і акт її оцінки експертами.

Якщо ви купуєте квартиру в новобудові з пайовими внесками інвесторів, до цих документів варто додати довідку про внески від забудовника або кооперативу, а також документи від забудовника:

  1. Підтверджують право на землю забудови.
  2. Підтверджують здачу об’єкта забудови в експлуатацію.
  3. Який підтверджує присвоєння дому адреси.
  4. Список інвесторів, які будуть виступати мешканцями будинку.

Подача документів на присвоєння права власності на квартиру можлива і особисто вами: для цього потрібно зібрати пакет паперів і надати його в Центр надання адміністративних послуг в вашому місті. Але набагато простіше довірити внесення інформації про ваше право власності компанії, яка спеціалізується на угодах і операціях з нерухомістю, такий, як КБТІ.

Заявка