01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Нові правила оцінки нерухомості в Україні

12 листопада 2019 року Верховною Радою був прийнятий закон №2047-д про зміну правил оцінки нерухомості. За законопроект проголосували понад 300 депутатів. Вони вирішили змінити правила з метою боротьби з корупцією при реєстрації даних зі звітів про оцінку нерухомого майна, а також прозорості продажу цієї нерухомості.

Далі буде голосування за друге читання, закон повинен підписати президент. Якщо це станеться, правила вступлять в силу з першого денний 2020 р

Чому було прийнято рішення зміни правил оцінки майна

Число угод, які щорічно укладаються на території України, понад 500 тисяч. Це приносить власникам компаній з оцінки майна близько 1 мільярда гривень.

Сьогодні підключитися до Єдиної бази можуть всього 4 компанії.

Ключові положення нового закону

Тепер Єдина база дозволяє власнику нерухомості самостійно запитувати оцінку вартості його майна. Якщо він буде не згоден з результатами, то зможе звернутися до іншого оцінювача.
Для реєстрації підсумкового звіту в ресурсі потрібна вартість оцінювача, різниця якої не буде перевищувати чверті. Якщо відрізняється на більше, то в реєстрації база відмовить. Але оцінювач має можливість звернення до Фонду державного майна України. На це у нього є всього 5 днів. Фонд зможе внести в базу підсумок і зміни.
Довідка, що підтверджує оцінну вартість, буде мати ціну 2,5% прожиткового мінімуму (приблизно 48 гривень) .Щоб зареєструвати звіт, потрібно віддати 10% від прожиткового мінімуму. Кошти йдуть до державного бюджету. Використання бази фахівцями безкоштовно.
Довідка вважається дійсною 1 місяць.
Реєстрація майна оцінювачами доступу за допомогою електронного підпису. У звіту буде номер реєстрації, без якого він не буде вважатися дійсним.
При продажу або обміні майна за участю фізичних осіб нотаріус повинен внести до Єдиної бази дані про вартість договору купівлі-продажу. Він обов’язково повинен мати звіт про оціночну ціни і довідку, а також мати документ, що підтверджує оплату податку сторонами договору.
Інформація в Єдиній системі про нерухомість, її ціною, звіт про оцінку та інші дані будуть відкритими. Виняток – особисті дані і таємниця, яка захищена законом.

Сьогодні дохід від продажу нерухомого майна розраховується не нижче оціночної вартості, яка була встановлення системою або за допомогою оцінювача.

Більш детально з послугою експертної оцінки нерухомості в Києві можете ознайомитися  за посиланням.

Заявка