01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Купити або продати нерухомість: які послуги необхідно сплатити в 2020 році

Купівля-продаж квартири є популярною процедурою на ринку, і коли ви стоїте перед необхідністю покупки нерухомості, то крім озвученої продавцем суми, необхідно додати в підсумкову вартість податки, збори. Причому деякі з них повинен оплачувати як покупець, так і продавець.


Збори та податки, які оплачуються при покупці нерухомості


Договір про угоду в обов’язковому порядку оформляється у нотаріуса, який має право внести зміни до Державного реєстру. У цьому випадку на покупця лягає необхідність сплати податків. Під час укладення договору новий власник вносить 1% від вартості нерухомості до Пенсійного фонду. Нотаріальне посвідчення підлягає оплаті 1% від ціни об’єкта.

Зверніть увагу: під час оформлення угоди сторони попередньо домовляються, які розтрати лягають на плечі кожного учасника.
Базові обов’язки продавця при угоді купівлі-продажу


На плечі продавця під час проведення операції лягають такі витрати:

• 1,5% військового збору від вартості;
• 1% держмита.

Також необхідно сплатити ПДФО – податок на доходи фізичних осіб, розмір якого залежить від багатьох факторів. Фахівці “Київського бюро технічної інвентаризації” проведуть консультації щодо всього процесу оформлення угоди і допоможуть в оформленні технічного паспорту.
Зміни в оподаткуванні
У поточному році були внесені зміни, в рамках яких необхідно сплатити ПДФО в розмірі 18%, військовий збір 1,5%, якщо це третя і наступна угода.

ПДФО не стягується:

• якщо договір про покупку-продажу за поточний період був єдиний;
• якщо продавець користувався правом власності більше 3-х років, але це перший договір, оформлений за рік.

Якщо одна зі сторін має статус юридичної особи, тоді на неї лягає функція оплати прибуткового податку. Передбачена підвищена оплата за терміновість оформлення угоди і внесення даних до Держреєстру. Національним агентством встановлюється список осіб, які мають певні пільги на оплату держмита та наші фахівці підкажуть, хто саме має на це право.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заявка