01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Документи, що підтверджують право власності на нерухомість

Для проведення будь-яких операцій з нерухомістю необхідно з’ясувати і підтвердити право власності особи на той чи інший об’єкт. На поточний момент існує безліч різних документів, які підтверджують право власності, серед найбільш типових виділяють:

• свідоцтва;
• договору;
• рішення суду.

Всі вони повинні бути оформлені в рамках закону і бути засвідчені мокрою печаткою.

Вирішуючи купити квартиру, перший документ, який необхідно перевірити – витяг з Держреєстру речових прав на нерухоме майно. До 2016 року видавалося свідоцтво, яке підтверджує право власності, але вже 4 роки ведеться саме електронний реєстр прав. Правовстановлюючим документом на нерухомість може бути свідоцтво про приватизацію, придбанні нерухомості, право на спадщину.

Право на нерухомість засвідчують договору іпотеки, ренти, пожертвування, купівлі-продажу, довічного утримання, дарування, біржовий договір, а також судові документи, що підтверджують право власності на весь або частину об’єкта.

Оскільки право власності виникає в момент реєстрації, то це зовсім не означає, що оформляється в процесі укладення договору у нотаріуса, а тільки при внесенні до державного реєстру майнових прав. В результаті нотаріус видає Витяг, яке підтверджено мокрою печаткою і надалі виступає правовстановлюючим документом. Дата такої реєстрації ідентична початку періоду володіння нерухомістю. Фахівці КБТІ допоможуть в підготовці технічної документації, яка може знадобитися при складанні угоди купівлі-продажу, заповіту, іпотеки і оформлять технічний паспорт максимально швидко і грамотно, провівши виміри і технічну інвентаризацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заявка