01033, г. Киев, ул. Жилянская, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com
(044)227-09-50 (096)777-42-59 (099)777-42-59

Як провести перепланування квартири без порушень закону?

Нерідко для зручності мешканців стандартне планування квартири не підходить, і доводиться вигадувати нестандартні рішення, щоб забезпечити комфорт проживання. Найчастіше для цього використовується перепланування або ж переобладнання.

Плутати два цих терміна не варто:

Переобладнання – це невеликі роботи, які не потребують капітальної перебудови. Наприклад, перенесення комунікацій або каналізаційних труб з однієї частини санвузла в іншу, додаткова прокладка вентиляції і т.д.Перепланування ж має на увазі зміна площі окремих частин квартири за рахунок перенесення стін, знесення їх або облаштування нових перегородок.

У будь-якому випадку, якщо ви задумали ремонт з кардинальною зміною параметрів квартири, потрібен дозвіл на проведення таких робіт. А щоб його отримати потрібно підготувати наступні документи:

Письмовий дозвіл власника квартири на проведення реконструкційних робіт.
План поверховості.
Документи, що підтверджують право власності на квартиру.
Проект робіт, які будуть виконуватися.

При цьому, багато хто з нововведень вам доведеться узаконювати. Зокрема, обов’язковою процедурою узаконення повинні бути піддані:

  • Об’єкти, які отримані шляхом об’єднання двох і більше квартир в одну.
  • Квартири, над якими була добудована мансарда.
  • Облаштування нових дверних прорізів, якщо вони прокладаються в несучих стінах будівлі.
  • Об’єднання кімнат з балконами / лоджіями.

Є й ряд робіт, які необхідно внести в техпаспорт на квартиру, але необов’язково узаконювати. До них відносяться:

  • Засклення балконів і лоджій.
  • Об’єднання сантехнічних приміщень.
  • Демонтаж спочатку передбачених комор або антресолей.
  • Демонтаж перегородок, які не є несучими стінами.

В принципі, якщо ви вже зробили перепланування, і тепер хочете узаконити її, ви можете легалізувати її пост фактум. Для цього створюється адміністративна комісія, яка перевіряє, чи немає в ваших діях порушення закону і відсутні претензії від третіх осіб.

Крім того, є ще цілий ряд випадків, коли проведення реконструкційних робіт просто заборонено. До них, наприклад, відносяться перенесення санвузла в інше приміщення. Повний список таких заборон ви зможете уточнити в КБТІ при консультації. Ми будемо раді допомогти вам з узаконенням і внесенням змін в техпаспорт при проведенні перепланування.

Заявка