01033, м. Київ, вул. Жилянська, 59, DIPLOMAT HALL kbti.kiev@gmail.com

Право власності на нерухомість: які документи його підтверджують

Купівля, продаж, обмін чи навіть дарування – в общем-то, всі операції, які ви плануєте провести зі своєю нерухомістю, можна здійснювати тільки після підтвердження права власності на неї.

А для цього стороні, яка має намір продати або обміняти нерухомість потрібно надати документи, які це право власності підтверджують. Для покупців обов’язково потрібно перевірити легітимність цих документів. Що потрібно пред’явити для підтвердження права власності на нерухомість?

  • Витяг з Держреєстру речових прав на нерухомість. Цей документ являє собою виписку з електронного реєстру об’єктів нерухомості. Він прийшов на зміну видається раніше (до 2016 року) свідоцтва про реєстрацію.
  • Свідоцтво про право на нерухомість у спадок. Воно може видаватися на підставі заповіту або на підставі закону, який встановлює чергу спадкування і частку.
  • Свідоцтво про приватизацію житла: якщо ваша нерухомість була приватизована, саме це свідоцтво підтверджує ваші речові права.
  • Свідоцтво про право на частку в майні подружжя.

Також правовстановлюючими документами виступають договору купівлі-продажу, обміну, дарування, пожертвування або іпотечний договір.

А крім них ваші права підтвердять:

  • Біржовий договір.
  • Державний акт на земельну ділянку.
  • Вирок суду.

Якщо ви укладаєте угоду про придбання нерухомості, пам’ятайте про те, що сам по собі договір купівлі-продажу не є підставою для виникнення права власності. Для цього договір потрібно зареєструвати нотаріально і внести до реєстру об’єктів нерухомості. При нотаріальному посвідченні угоди нотаріус видає на руки правовласнику Витяг з реєстру з власної мокрою печаткою. І тільки з цього моменту ви будете вважатися повноправним власником нерухомості.

Заявка